نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: نمیدونم دوستم داره یا نداره.. راهنمایی میخوام

2013
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نمیدونم دوستم داره یا نداره.. راهنمایی میخوام

با سلام
    من یه دختر 18 ساله هستم و حدودا یک سال هست که با یکی از پسرای شهرمون که تو کار دوبله هستن و خیلیا میشناسنش آشنا شدم و فوق العاده کارهای طنزشونو دوست دارم
    ما سه ماهی میشه که باهم صحبت میکنیم و همو می‌شناسیم اما الان یک ماهه که رابطه مون جدی شده و تاحالا همو ندیدیم، من آدمی هستم که اگه حس کنم کسی دوستم نداره و حسی بهم نداره واقعا ازش دلسرد میشم و چه دوستم باشه چه فامیلم باشه چه همین آقایی که دوسش دارم، نمیتونم به خودم آسیب بزنم و سریع رابطه رو ترک میکنم چون نمیتونم کسی که حسی بهم نداره رو دوست داشته باشم
    ایشون خیلی خیلی ویژگی های خوبی دارن و میگن منو دوست دارن اما از رفتاراش این حسو نمیگیرم
    درسته که مهربونه و نجیبه اما حس میکنم بی تفاوته یعنی صبح که از خواب بیدار میشه ما باهم سلام و صبح بخیر میکنیم و اون دیگه نیستش تا شب...
    خب این رفتار از نظر من یعنی بی تفاوتی
    یعنی اینکه وقتی بیکار میشه به یاد من میوفته و این اصلا جالب نیست..
    من بیشتر لحظاتمو به یادم و توی طول روز بهش تکست میدم،. گاهی آهنگ میفرستم، گاهی طراحی میکنم و نقاشی میشکم و براش عکسشو میفرستم و میخوام بهش بگم که من یه یادتم.. اما اون خبری ازم نمیگیره در طول روز
    وقتی ناراحتم شبا از دلم درمیاره،. وقتی باهاش صحبت میکنم به حرفام گوش میده، ذوق و شوفمو دوست داره، از حرف زدنم خوشش میاد
    اما خیلی گمراهم... واقعا نمیدونم دوستم داره یا فقط ادعا میکنه.. لطفا راهنماییم کنید عزیزان

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : نمیدونم دوستم داره یا نداره.. راهنمایی میخوام

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsabb نمایش پست ها
    با سلام
    من یه دختر 18 ساله هستم و حدودا یک سال هست که با یکی از پسرای شهرمون که تو کار دوبله هستن و خیلیا میشناسنش آشنا شدم و فوق العاده کارهای طنزشونو دوست دارم
    ما سه ماهی میشه که باهم صحبت میکنیم و همو می‌شناسیم اما الان یک ماهه که رابطه مون جدی شده و تاحالا همو ندیدیم، من آدمی هستم که اگه حس کنم کسی دوستم نداره و حسی بهم نداره واقعا ازش دلسرد میشم و چه دوستم باشه چه فامیلم باشه چه همین آقایی که دوسش دارم، نمیتونم به خودم آسیب بزنم و سریع رابطه رو ترک میکنم چون نمیتونم کسی که حسی بهم نداره رو دوست داشته باشم
    ایشون خیلی خیلی ویژگی های خوبی دارن و میگن منو دوست دارن اما از رفتاراش این حسو نمیگیرم
    درسته که مهربونه و نجیبه اما حس میکنم بی تفاوته یعنی صبح که از خواب بیدار میشه ما باهم سلام و صبح بخیر میکنیم و اون دیگه نیستش تا شب...
    خب این رفتار از نظر من یعنی بی تفاوتی
    یعنی اینکه وقتی بیکار میشه به یاد من میوفته و این اصلا جالب نیست..
    من بیشتر لحظاتمو به یادم و توی طول روز بهش تکست میدم،. گاهی آهنگ میفرستم، گاهی طراحی میکنم و نقاشی میشکم و براش عکسشو میفرستم و میخوام بهش بگم که من یه یادتم.. اما اون خبری ازم نمیگیره در طول روز
    وقتی ناراحتم شبا از دلم درمیاره،. وقتی باهاش صحبت میکنم به حرفام گوش میده، ذوق و شوفمو دوست داره، از حرف زدنم خوشش میاد
    اما خیلی گمراهم... واقعا نمیدونم دوستم داره یا فقط ادعا میکنه.. لطفا راهنماییم کنید عزیزان

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

باتوجه به گزارشات شما برای قضاوت محبت ایشون نسبت به شماد نمیتوان رفتار ایشون رو فاکتور قرار داد چون این یک معیار معیوبه
    دقت کنید ایشون توجه لازم و محبت لازم رو به شما معطوف میکنه و علت اینکه در طول روز زیاد در دسترس نیست میتونه به خاطر مشکلات اجتماعی شغلی و.....ایشون باشه و نه بی میلی و بی رغبتی به شما

دقت کن توی روابط زمان و وقت و تمرکز لازم باید محیا باشه وایشون با توجه به موقعیت های خودشون در طول شبانه روز این زمان رو مناسب صحبت وگفتگو با شما میدونه ( تایم شبانه ) تا بتونه با تمرکز لازم با شما صحبت کنه

به نظرم دراین رابطه شما باید با آرامش و به دور از سوء تفاهم با ایشون صحبت کنی و بگی که چه حسی در ضمیر شما به وجود اومده و بعد واکنش ایشون رو ارزیابی کنی
    به احتمال زیاد ایشون در راستای تو جیح خودشون مواردی که عنوان کردم رو مطرح میکنه که البته قابل قبوله
    در نهایت با جمع بندی حاصل میتونید تصمیم گیری کنیدکه چه تصمیمی درسته
    ویرایش توسط Saltanat : 03-28-2020 در ساعت 11:15 PM

3. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس نگرانی شما در این زمینه کاملا قابل درک است.
    در ابتدا باید توجه داشته باشید که شناخت از طریق رابطه مجازی هرگز قابل اتکا و قابل اعتماد نخواهد بود.
    به طور کلی در مرحله آشنایی ما بیشتر به دنبال شناخت طرف مقابل هستیم و با توجه به اطلاعاتی که از رفتارهای طرف مقابل به دست می آوریم می توانیم تصمیم بگیریم در رابطه بمانیم یا خیر و ایشان تا چه اندازه ای شبیه آن فردی هستند که ما می خواهیم که بتوانیم بر مبنای همین ارزیابی تصمیم گیری کنیم.
    شما بهتر است اول نیت و هدف خودتان را از رابطه برای خودتان مشخص کنید تا بعد ببینید در چه مسیری و با چه سطح از صرف انرژی می خواهید در این رابطه باشید.
    نکته دیگر این است که افراد مشهوری که به این طریق رابطه برقرار می کنند و در همین حد انرژی صرف می کنند، بسیار محتمل است که به طور همزمان با چندین نفر دیگر هم در ارتباط باشند بنابراین خیلی نمی توان روی چنین روابطی سرمایه گزاری کرد یا اگر می خواهید در این رابطه بمانید بهتر است با در نظر داشتن این احتمالات و پیامدها تصمیم گیری کنید.
    مسئله دیگری که بهتر است به آن توجه کنید این است که بهتر است در روابط محتاطانه پیش بروید و به دلیل دوست داشتن انرژی نگذارید و اعتماد نکنید بلکه به اندازه ای که از رابطه انرژی دریافت می کنید و به میزانی که توجه دریافت می کنید انرژی و توجه نشان دهید.
    برای راهنمایی دقیقتر می توانید مشاوره تلفنی در این زمینه دریافت نمایید.

5. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    خب شما سه ماه هست که ایشون رو تاحدودی میشناسید و حالا باید ببینید با این شناختی که از هم دارید ، هدف ازین رابطه فقط دوستی هست یا قراره به ازدواج ختم بشه ؟ و این شما هستید که باید تکلیف این رابطه رو مشخص کنید و از قصد ایشون باخبر بشید،

اگر این رابطه به همین منوال ادامه پیدا کنه به مرور بهم وابسته ودرعین حال تکراری میشید. خب اگر شما تمام عشق و علاقه و هنرتون رو برای فرد دلخواهتون بدون اینکه اون قدمی برای رسیدن به شما انجام بده، نشون بدید از تلاش ایشون برای رسیدن به شما کم بشه و یجور اونو تنبل میکنید و بعدها ممکنه از جذابیت های شما هم کم بشه،
    نظر شخصی من این هست که باید از برنامه اینده ایشون اینکه ایا قرار هست نتیجه این رابطه به ازدواج برسه یا نه باخبر بشید، مثلن میتونید اول خواسته های خودتون رو بیان کنید اینکه چقدرتمایل دارید ازدواج کنید صاحب خونه و زندگی بشید و بعد بسته به میزان صمیمیتی که باهاش دارید یا مستقیم ازش بپرسید که قصده ازدواج باشمارو داره یا نه ، یا غیرمسقیم از اینکه مثلن خودش عنوان که قصده ازدواج داره یا شایدم اصلن به ازدواج فکر نمیکنه، اینده رابطتون رو خودتون رو مجسم کنید،
    فقط اینکه اگر قرار به شناخت کامل هست باید رابطه به خانواده ها و نامزادی کشیده بشه تا افراد بهتر همو بشناسن وگرنه اگر به همین منوال ادامه پیدا کنه به بعد از مدتی وابستگی سرانجامش جدایی هست
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

7. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

باتوجه به گزارشات شما برای قضاوت محبت ایشون نسبت به شماد نمیتوان رفتار ایشون رو فاکتور قرار داد چون این یک معیار معیوبه
    دقت کنید ایشون توجه لازم و محبت لازم رو به شما معطوف میکنه و علت اینکه در طول روز زیاد در دسترس نیست میتونه به خاطر مشکلات اجتماعی شغلی و.....ایشون باشه و نه بی میلی و بی رغبتی به شما

دقت کن توی روابط زمان و وقت و تمرکز لازم باید محیا باشه وایشون با توجه به موقعیت های خودشون در طول شبانه روز این زمان رو مناسب صحبت وگفتگو با شما میدونه ( تایم شبانه ) تا بتونه با تمرکز لازم با شما صحبت کنه

به نظرم دراین رابطه شما باید با آرامش و به دور از سوء تفاهم با ایشون صحبت کنی و بگی که چه حسی در ضمیر شما به وجود اومده و بعد واکنش ایشون رو ارزیابی کنی
    به احتمال زیاد ایشون در راستای تو جیح خودشون مواردی که عنوان کردم رو مطرح میکنه که البته قابل قبوله
    در نهایت با جمع بندی حاصل میتونید تصمیم گیری کنیدکه چه تصمیمی درسته
    خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و پاسخ دادین
    اما من خودمو تا حدودی شناختم و میدونم که آدم حساسی هستم و زودرنجم اما چون ایشونو دوست داشتم و بنظرم ویژگی های خوبش از ویژگی های منفی خیلی بیشتر بودن، صبوری کردم و از روز اول ناراحتی و دلخوری بخاطر بی توجهی بوجود نیوردم
    اما از طرفی واقعا الان شبیه چند وقت پیشم گر انرژی نیستم و سرد شدم و دیشب هم بهش گفتم که انگار از چشمم افتادی.. خیلی ناراحت شد و خودشو به هر دری زد تا من بگم نه نیوفتادی، اما نتونستم چون حس میکنم دوستم نداره و نمیتونم کسی که دوستم نداره رو دوست داشته باشم
    من آدمی نیستم که بحث و جدل راه بندازم و به قول معروف گیرای الکی بدم و سعی میکنم همیشه واقع نگر باشم اما فکر می‌کنم تنها از من خوشش میاد و بیشتر خودشو دوست داره که نمیخواد از کنارش برم

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم برای راهنمایی شما متشکرم ازتون
    خب ما از هم خوشمون اومد و کمی بعد که بیشتر آشنا شدیم نسبت به هم حس پیدا کردیم و ایشونم توی صحبتا و حرفاشون گفتن که منو برای یه رابطه دائم میخوان، خیلی وقت ها بصورت غیر مستقیم حرف ازدواج پیش میاد و میگه شبیه کسی هستم که برای همیشه میخواستش، رابطه ما پر از احترام و تشویق به پیشرفت بود چه درزمینه ی هنر من چه هنر ایشون و این خیلی برای من ارزشمند بود و خیلی بیشتر از قبل احساس می‌کردم که اون شبیه مردیه که من میخوام
    درمورد مشهور بودن و داشتن رابطه با بقیه هم تنها میتونم بگم که احتمالش خیلی کمه چون من رفتار و طرز برخورد با مخاطبین خانومشو دیده بودم که ازش خوشم اومد و بنظر نمیاد در قید و بند اینجور چیزا باشه

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moshaver-editor نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس نگرانی شما در این زمینه کاملا قابل درک است.
    در ابتدا باید توجه داشته باشید که شناخت از طریق رابطه مجازی هرگز قابل اتکا و قابل اعتماد نخواهد بود.
    به طور کلی در مرحله آشنایی ما بیشتر به دنبال شناخت طرف مقابل هستیم و با توجه به اطلاعاتی که از رفتارهای طرف مقابل به دست می آوریم می توانیم تصمیم بگیریم در رابطه بمانیم یا خیر و ایشان تا چه اندازه ای شبیه آن فردی هستند که ما می خواهیم که بتوانیم بر مبنای همین ارزیابی تصمیم گیری کنیم.
    شما بهتر است اول نیت و هدف خودتان را از رابطه برای خودتان مشخص کنید تا بعد ببینید در چه مسیری و با چه سطح از صرف انرژی می خواهید در این رابطه باشید.
    نکته دیگر این است که افراد مشهوری که به این طریق رابطه برقرار می کنند و در همین حد انرژی صرف می کنند، بسیار محتمل است که به طور همزمان با چندین نفر دیگر هم در ارتباط باشند بنابراین خیلی نمی توان روی چنین روابطی سرمایه گزاری کرد یا اگر می خواهید در این رابطه بمانید بهتر است با در نظر داشتن این احتمالات و پیامدها تصمیم گیری کنید.
    مسئله دیگری که بهتر است به آن توجه کنید این است که بهتر است در روابط محتاطانه پیش بروید و به دلیل دوست داشتن انرژی نگذارید و اعتماد نکنید بلکه به اندازه ای که از رابطه انرژی دریافت می کنید و به میزانی که توجه دریافت می کنید انرژی و توجه نشان دهید.
    برای راهنمایی دقیقتر می توانید مشاوره تلفنی در این زمینه دریافت نمایید.
    خیلی ممنونم برای راهنمایی شما متشکرم ازتون
    خب ما از هم خوشمون اومد و کمی بعد که بیشتر آشنا شدیم نسبت به هم حس پیدا کردیم و ایشونم توی صحبتا و حرفاشون گفتن که منو برای یه رابطه دائم میخوان، خیلی وقت ها بصورت غیر مستقیم حرف ازدواج پیش میاد و میگه شبیه کسی هستم که برای همیشه میخواستش، رابطه ما پر از احترام و تشویق به پیشرفت بود چه درزمینه ی هنر من چه هنر ایشون و این خیلی برای من ارزشمند بود و خیلی بیشتر از قبل احساس می‌کردم که اون شبیه مردیه که من میخوام
    درمورد مشهور بودن و داشتن رابطه با بقیه هم تنها میتونم بگم که احتمالش خیلی کمه چون من رفتار و طرز برخورد با مخاطبین خانومشو دیده بودم که ازش خوشم اومد و بنظر نمیاد در قید و بند اینجور چیزا باشه

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خب شما سه ماه هست که ایشون رو تاحدودی میشناسید و حالا باید ببینید با این شناختی که از هم دارید ، هدف ازین رابطه فقط دوستی هست یا قراره به ازدواج ختم بشه ؟ و این شما هستید که باید تکلیف این رابطه رو مشخص کنید و از قصد ایشون باخبر بشید،

اگر این رابطه به همین منوال ادامه پیدا کنه به مرور بهم وابسته ودرعین حال تکراری میشید. خب اگر شما تمام عشق و علاقه و هنرتون رو برای فرد دلخواهتون بدون اینکه اون قدمی برای رسیدن به شما انجام بده، نشون بدید از تلاش ایشون برای رسیدن به شما کم بشه و یجور اونو تنبل میکنید و بعدها ممکنه از جذابیت های شما هم کم بشه،
    نظر شخصی من این هست که باید از برنامه اینده ایشون اینکه ایا قرار هست نتیجه این رابطه به ازدواج برسه یا نه باخبر بشید، مثلن میتونید اول خواسته های خودتون رو بیان کنید اینکه چقدرتمایل دارید ازدواج کنید صاحب خونه و زندگی بشید و بعد بسته به میزان صمیمیتی که باهاش دارید یا مستقیم ازش بپرسید که قصده ازدواج باشمارو داره یا نه ، یا غیرمسقیم از اینکه مثلن خودش عنوان که قصده ازدواج داره یا شایدم اصلن به ازدواج فکر نمیکنه، اینده رابطتون رو خودتون رو مجسم کنید،
    فقط اینکه اگر قرار به شناخت کامل هست باید رابطه به خانواده ها و نامزادی کشیده بشه تا افراد بهتر همو بشناسن وگرنه اگر به همین منوال ادامه پیدا کنه به بعد از مدتی وابستگی سرانجامش جدایی هست
    خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردید
    خب ما هدفمون یه رابطه طولانی و دائمی و سالم بود که به ازدواج ختم بشه، اما از اول پیشنهاد ازدواج ندادن ولی بعد از مدتی هردومون هدف مونو از این رابطه به هم رسوندیم و ایشونم همیشه میگه که دلیل اینکه با من وارد رابطه شده رسیدن به ازدواجه
    اما دوست داشتنی که بیشترین انرژی رو من بذارم اصلا دوست داشتن به حساب نمیاد و من همیشه فکر میکنم وقتی اون ناراحت میشه از ناراحتی من یا دلگیر میشه ازینکه بخوام نباشم، فقط بخاطر اینه که خودشو دوست داره و میخواد بخاطر خودش منو از دست نده نه اینکه حس عمیقی به من داشته باشه
    واقعا سر درگمم.. )))

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و پاسخ دادین
    اما من خودمو تا حدودی شناختم و میدونم که آدم حساسی هستم و زودرنجم اما چون ایشونو دوست داشتم و بنظرم ویژگی های خوبش از ویژگی های منفی خیلی بیشتر بودن، صبوری کردم و از روز اول ناراحتی و دلخوری بخاطر بی توجهی بوجود نیوردم
    اما از طرفی واقعا الان شبیه چند وقت پیشم گر انرژی نیستم و سرد شدم و دیشب هم بهش گفتم که انگار از چشمم افتادی.. خیلی ناراحت شد و خودشو به هر دری زد تا من بگم نه نیوفتادی، اما نتونستم چون حس میکنم دوستم نداره و نمیتونم کسی که دوستم نداره رو دوست داشته باشم
    من آدمی نیستم که بحث و جدل راه بندازم و به قول معروف گیرای الکی بدم و سعی میکنم همیشه واقع نگر باشم اما فکر می‌کنم تنها از من خوشش میاد و بیشتر خودشو دوست داره که نمیخواد از کنارش برم

سلام مجدد

من با توجه به اینکه شغل اون آقا دوبلور هست و این شغل نیاز به توجه خاص داره و اینکه در این حرفه توجه و تسلط و وقت گزاشتن جزء موارد اصلیه به شما گفتم که به خاطر شرایط اجتماعی و شغلیش به احتمال زیاد تایم آزادی نداره که با شما صرف کنه و به همین دلیله که شب هارو زمان مناسبی میبینه
    اما درصورتی که شما معتقد باشی شمارو فقط برای خودش میخواد و چون احساس نیاز بهتون داره میخواد که کنارش بمونی شرایط فرق میکنه
    دراین صورت شما ابتدا سعی کن مثل خودش رفتار کنی ودر تماس گرفتن و صحبت کردن پیش گام نباشی اگر جویای علت شد در کمال احترام نیاز هاتون رو ( نیاز به توجه و....) با ایشون مطرح کن و نظرتون نسبت به رابطه رو عنوان کنید و بهش بگین تنها در فلان استاندارد من به این رابطه ادامه میدم درصورتی که ایشون هم نظر موافقی داشتند خانواده هارو نیز در جریان قرار بدین و نامزد کنید
    درصورتی که احساس کردی طفره میره از ادامه مسیر سرباز بزن چون ادامه روابط با ایشون فقط باعث وابستگی میشه
    ویرایش توسط Saltanat : 03-29-2020 در ساعت 10:14 AM

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

خیلی ممنونم که وقت گذاشتین و منو راهنمایی کردید
    خب ما هدفمون یه رابطه طولانی و دائمی و سالم بود که به ازدواج ختم بشه، اما از اول پیشنهاد ازدواج ندادن ولی بعد از مدتی هردومون هدف مونو از این رابطه به هم رسوندیم و ایشونم همیشه میگه که دلیل اینکه با من وارد رابطه شده رسیدن به ازدواجه
    اما دوست داشتنی که بیشترین انرژی رو من بذارم اصلا دوست داشتن به حساب نمیاد و من همیشه فکر میکنم وقتی اون ناراحت میشه از ناراحتی من یا دلگیر میشه ازینکه بخوام نباشم، فقط بخاطر اینه که خودشو دوست داره و میخواد بخاطر خودش منو از دست نده نه اینکه حس عمیقی به من داشته باشه
    واقعا سر درگمم.. )))
    ببین عزیزم زمان باارزش ترین سرمایه هست و باید برای ایندت برنامه ریزی کنی، صرف دوست داشتن به حرف تضمین کننده خوشبختی شما نیست بلکه باید در عمل برای انسجام این رابطه قدمی برداره،
    درضمن در طول اشنایی قبل از ازدواج هدف شناخت و بررسی ملاک هاست و ارزیابی طرف مقابل از بابت اینکه آیا این شخص میتونه همسره ایده الی برای شما باشه یا نه،
    مثلا اول باید به صورت کلی نظر اعتقادی، فرهنگ و خانواده، و... بررسی کنید
    بعد به صورت جزیی تر خصوصیت اخلاقی خودشو مورد بررسی قرار بدین، مثلا مهمترین ویژگی اخلاقی وفای به عهد هست، مثلا ایا به حرفی که میزنه عمل میکنه؟ مثلا میگه ساعت فلان تماس میگیرم ایا دچار فراموشی میشه یا اینکه آن تایم هس؟ خسیس بودن و صداقت ، فروتنی، از خودگذشتگی، صبوربودن، مسولیت پذیر بودن، رفتارش با خانوادش و...
    بعد باید بررسی کنید که چه انتظاراتی از همسر اینده داره و شما از همسر ایندوتون دارید، مثلا با ادامه تحصیل شما موافقه؟ درمورد حجاب و اعتقادات مذهبیو...
    تمام این موارد رو باید بررسی کنید
    دوست داستن واقعی براساس تفاهم ایجاد میشه اینکه چقدر اهدافتون، اعتقاداتتون، شبیه هم هست این دوست داشتن عمیق تر میشه، و همچنینی اون شخص سعی میکنه که این رابطه رو رسمی کنه تا شخص موردنظرشو از دست نده ،
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل احترام می باشد اما دقت کنید که شما در سن حساس نوجوانی قرار دارید و همنطور که خودتان نیز اشاره کردید این روابط در این سن می تواند زمان زیادی از فکر شما و تمرکزتان را به خودش مشغول کند و به همین دلیل می تواند وابتسگی زیادی ایجاد کند و این موضوع اسیب زا می باشد در کنار اینکه دقت کنید که روابط در دنیای مجازی بر اساس یک شناخت ناقص می باشد و نمی توان بر مبنای آن در مورد آینده تصمیم گیری کرد .
    بهتر است در این مورد از خیالپردزای و بزرگنمایی این روابط برای خودتان خوداری کنید و سعی کنید که در مورد هدف این رابطه و توقعاتی که از یکدیگر دارید صحبت کنید اما دقت داشته باشید که هدفتان با شرایط فعلیتان همخوانی داشته باشید مثلا اگر بیان کنید هدفتان بر مبنای شناخت چندماه دنیای مجازی ازدواج در 3 یا چند سال اینده می باشد این بیشتر یک هدف تخیلی می باشد و هدف بهتر است بر اساس شرایط و توقعات نیز با درک شرایط کاری و اجتماعی یکدیگر باشد تا بتواند یک رابطه سازندگی داشته باشد .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)